Архів:

Календар

Липень 2020
П В С Ч П С Н
« Тра    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

МОН

Педпреса

УЦОЯО


ВРЦОЯО


МОН

Вінницький обласний інститут післядимломної освіти педагогічних працівників

 • pozashk4.jpg 2013 рік Указом Президента України Віктора Януковича оголошений Роком дитячої творчості. Позашкільний навчально-виховний центр Козятинського району з радістю сприйняв цю новину, оскільки саме розвиток дитячої творчості (у різних її напрямках) завжди був у центрі його діяльності, у центрі районних масових заходів та гурткової роботи, яка проводилась у районі.
  Робота ПНВЦ (так скорочено ми називаємо свій центр) спрямована на набуття дітьми позашкільної освіти з різних напрямків роботи (художньо-естетичний, науково-технічний, декоративно-ужитковий, туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, спортивний і військово-патріотичний), що дає можливість кожній дитині знайти собі заняття за уподобанням, таке, що відповідає її можливостям та віковим особливостям.
  Минулого 2012-2013 навчального року різними видами позашкільної освіти в районі було охоплено 2332 дитини (118 гуртків), що складає 56% від загальної кількості учнів Козятинського району. Практично всі діти пільгових категорій і 100% дітей, що стоять на внутрішньошкільному обліку, були залучені до роботи у гуртках.
  Районні виховні масові заходи вже давно набули популярності у нашому районі рівнем організації, сценарної та режисерської розробки, виконавської майстерності самодіяльних артистів. Серед учнівського (та й учительського!) загалу завжди викликають захоплення фестиваль учнівської та учительської самодіяльної творчості «Перлини Козятинщини» (який щороку запалює нові зірки на освітянському небосхилі Козятинщини), Фестиваль самодіяльних поетів (повірте: поетична творчість наших учнів і вчителів достойні неабиякої поваги спеціалістів та зацікавленості пересічних слухачів), конкурси «Найрозумніший» та «Суперстаршокласниця» (дають можливість розкрити дитячі обдарування практично в екстремальних ситуаціях). А які районні зльоти випускників! А благодійна акція «Живемо, працюємо, творимо для дітей», під час якої діти пільгових категорій одержують подарунки ніби то від Святого Миколая (а організовуємо їх ми)! А новорічні дитячі ранки, які проводяться в приміщенні актової зали райдержадміністрації!
  Минулого навчального року вперше проведено захід «Дай руку, першокласнику!», а також фестиваль авторів-виконавців та виконавців під власний супровід «На струнах серця».
  Приємно відзначити, що концертна програма Козятинського району, представлена на обласному конкурсі «Проліски надії – 2013» викликала справжнє захоплення і у глядацької зали, і у шановного журі. А на заключному концерті фестивалю наш район презентував зразковий хореографічний ансамбль «Зірки Арчі». Агітбригада «Покоління NЕХТ» Бродецької СЗШ вп’яте виборола І місце серед команд молодшої групи у Всеукраїнському конкурсі колективів (агітбригад) екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», а вокальний ансамбль «Подоляни» Кашперівського ЗНВК став лауреатом ІІІ ступеня Обласного етапу XIII Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги».
  Робота гуртків декоративно-ужиткового та науково-технічного напрямків завжди вражає оригінальністю та високою майстерністю; достатньо оглянути експонати, представлені на виставці «Творча скарбниця», яка постійно діє в ПНВЦ і змінюється протягом навчального року: оригамі і квілінг, вишивка і бісероплетіння, різьба по дереву й інсталяції, ляльки-мотанки й оберіги в народному стилі радують око кожного відвідувача. Справжньою оригінальністю відзначаються роботи, представлені на традиційних Вернісажах самодіяльних художників.
  Та й участь наших гуртківців в обласних конкурсах викликає справжню повагу; лише за останній навчальний рік ми святкували перемогу (37 призових місць!) в більшості з них: «Новорічна композиція», «Український сувенір»,  конкурси плакатів «Я обираю здоров’я», виставка-конкурс «Знай і люби свій край», виставка «Шевченко і Вінниччина», конкурс юних фотоаматорів «Моя Україно», «Оригамі», «Космічні фантазії», «Наш пошук і творчість - тобі, Україно!», «Мирний космос», «Кінометр», «Молодь за здоров’я», «Любіть Україну вишневу свою!», «Повітряний бій», «Писанковий рай» тощо. Учень Йосипівської СЗШ І-ІІІ ст. Кондратюк Віталій посів ІІІ місце в обласному конкурсі з інформаційних технологій, обійшовши знаних «інформатиків» з багатьох ліцеїв, гімназій та спеціалізованих шкіл області.
  Про туризм. За результатами участі району в обласних туристсько-краєзнавчих заходах Козятинський район три роки поспіль посідає І місце, в чому велика заслуга керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку, а також усіх учнів та вчителів, які небайдуже ставляться до цієї ділянки виховної роботи. Серед туристів району давно набули неабиякої популярності традиційні районні туристичні змагання: Чемпіонат з техніки пішохідного туризму (який проводиться на базі Вернигородоцької СЗШ) та Кубок району з туристичного багатоборства (РК ЗОВ «Пролісок»). Наші туристи є постійними призерами обласних та всеукраїнських змагань, а вихованець туристичного клубу «Гепаніс» Вернигородоцької СЗШ І-ІІІ ст. Вадим Нестюк уперше в нашій історії став чемпіоном України з велотуризму.
  В районі діє Зразковий Музей Бойової Слави при ЗНВК «Школа-інтернат-гімназія»; Департаментом освіти і науки Вінницької облдержадміністрації зареєстровані ще 5 музеїв, які функціонують при закладах освіти Козятинського району: Сестринівському та Кашперівському ЗНВК, Миколаївській та Флоріанівській СЗШ, музей освіти Козятинщини при ПНВЦ. Підготовлені та надіслані документи для реєстрації музею при Жежелівському ЗНВК.
  Гуртків еколого-натуралістичного напрямку в районі не так багато, проте й вони гідно презентували Козятинщину в обласних конкурсах: «Шкільне лісництво» Флоріанівської школи посіло (вперше!) почесне ІІІ місце в обласному зльоті шкільних лісництв, а у конкурсі «В об’єктиві натураліста» наші фотоаматори вибороли аж 4 призових місця.
  І спортсмени Козятинського району не пасуть задніх. Минулого навчального року проведено 66 Спартакіаду серед школярів Козятинського району, до програми якої входили змагання з 14 видів спорту. Наші футболісти посіли ІІ місце в обласній Спартакіаді.
  В районі творчо і нестандартно працює Козятинська районна громадська організація «Союз старшокласників «Лідер», під час засідань якої проводяться обговорення нагальних молодіжних проблем, різноманітні тренінги, визначаються питання, які мають вирішуватись спільно з батьківським активом школи та громадськістю села. Продовжується випуск районної газети «Юнь Козятинщини», дописувачами та читачами якої є старшокласники усіх шкіл району.
  Хочеться сказати, що наші керівники гуртків відзначаються творчістю, високою ефективністю та вмінням зацікавити дітей спільною справою, вони завжди готові віддавати вихованцям свої знання, залучати їх до творчості, відкриваючи нові обрії, наближення до яких подарують справжню радість і впевненість у власних силах кожній дитині.

  pozashk1 Позашкілля Козятинщини крокує в ногу з часом фото

  pozashk2 Позашкілля Козятинщини крокує в ногу з часом фото

  pozashk3 Позашкілля Козятинщини крокує в ногу з часом фото

  pozashk4 Позашкілля Козятинщини крокує в ногу з часом фото

  Автор: sasha, 14:31

Потребление памяти: 11.9MB